Facebook sayfamıza gitmek için tıklayınız
Üye Girişi  |  Üye OL         
DUMRUL ile AZRAİL
SADABAD KONSERİ
MÜZİK ve RESMİN ANLIK ETKİLEŞİMLERİ
YAŞAYAN HAZİNE
2006 MOZART YILI ETKİNLİKLERİ
SANA SENİ ÇALAYIM...
YILDIZLARIN MELODİSİ
KAİNAT SENSİN!
MEVLEVİ BESTEKARLAR
SUYUN GİZLİ MESAJI
GÖRSELLERLE ANLATILAN ARAŞTIRILAR
HER BEDEN DUYAR (EVERY BODY HEARS)
SAĞLIKLI KİLO KONTROLÜ KONFERANSI
SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM FİLMLERİ
ÇELİK YAPILAR HAFTASI 2010
İZMİRde NATUREL ETKİNLİKLER
Dostlarımız için Duyuru
MÜZİKLE TERAPİ
 
 

SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM FİLMLERİ

Tarih 21 Kasım 2009, Cumartesi
Ziyaret saatleri 19.00
Yer Askeri Müze Harbiye Kültür Sitesi
UZMAN : Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi
ETKİNLİK İÇERİĞİ

 

“Endüstriyel toplumlarda olan, doğanın yaşamı sürdürme becerisine müdahale edilmesidir. Doğal döngüleri bozuyoruz, biyolojik çeşitliliği yok ediyoruz, doğayı zehirliyoruz ve kirletiyoruz. Yapmamız gereken teknolojilerimizi, kurumlarımızı, fiziksel yapılarımızı, yaşam biçimimizi temelden değiştirmektir ki yaşam kendini sürdürebilsin.”

Fritjof CAPRA

 

 

Bu etkinlikte yer alan uluslararası kısa filmler:

 

Üretiminden satışına, kullanımına ve atılışına kadar geçen süre içinde hayatımızdaki her "şey" yakın çevremizi hatta uzaklardaki toplumları bile etkilemektedir, ama çoğu zaman bunu farketmeyiz. "Şey"lerin Hikayesi (The Story of Stuff) 20 dakika boyunca bize üretim ve tüketim ekseninde hızlı ama gercekçi bir tur attırıyor. Ekolojik ve sosyal sorunlar arasındaki ilişkiyi gözler önüne sererken bizleri daha adil ve sürdürülebilir bir dünya yaratmaya çağırıyor.

 

Market Savaşları (Grocery Store Wars), Yıldız Savaşlarına atfen, Cuke Skywalker, Ham Solo, Chewbroccoli, ve yaşlı bilge Obi Wan Cannoli isimli sebze kuklalardan oluşan küçük bir organik sebze çetesinin, çiftliğin karanlık yüzünün lideri kötü adam Darth Trader`a karşı savaşmalarını anlatan beş dakikalık bir animasyon..

 

Meatrix (1, 2 ve 2.5) Matrix üçlemesini tiye alırken seyirciyi bilgilendirmeyi de ihmal etmeyen, et ve süt ürünleri ile ilgili olarak seyirciyi endüstriyel tarımının yol açtığı sorunlar konusunda bilgilendiren dört dakikalik bir animasyon.

 

Dünyadaki bütün ağızlar, doymamış yağlara, yapay katkı maddelerine, genetiğiyle oynanmış organizmalara ve zararlı kimyasallar içeren gıdalara karşı, tüm zamanların en çok izlenen internet filmleri yönetmeninin bu yeni kısa filminde, ağız birliği etmeye karar verdiler. Ağız Devrimi (The Mouth Revolution) organik ürünleri tüketmenin önemini vurgularken hem eskiyi, hem de zamanımızı hicveden 4.5 dakikalık bir canlı-aksiyon parodisi.

 

Kutup ayısını kim öldürdü? Bunu çözmek küçük balık Sophie ile penguen Robert`a kalıyor. Ama görünen o ki, biyolojik çeşitliliğin azalması hepimizi öldürmekte. İklim değişiklikleri, aşırı gelişme ve büyüme: insanlar adeta örgütlenerek yaşamı mahvediyorlar. Bio DaVersity Şifresi (Bio Daversity Code), sağlığımızın biyolojik çeşitliliğe bağlı olduğunu örneklerle gösteren bir animasyon.

©FESTİVA Organizasyon A.Ş. - 2018
  EFES TECHNOLOGy

Bu site 23 Eylül 1999'dan beri 1882835 kez ziyaret edilmiştir