Facebook sayfamıza gitmek için tıklayınız
Üye Girişi  |  Üye OL         
DUMRUL ile AZRAİL
SADABAD KONSERİ
MÜZİK ve RESMİN ANLIK ETKİLEŞİMLERİ
YAŞAYAN HAZİNE
2006 MOZART YILI ETKİNLİKLERİ
SANA SENİ ÇALAYIM...
YILDIZLARIN MELODİSİ
KAİNAT SENSİN!
MEVLEVİ BESTEKARLAR
SUYUN GİZLİ MESAJI
GÖRSELLERLE ANLATILAN ARAŞTIRILAR
HER BEDEN DUYAR (EVERY BODY HEARS)
SAĞLIKLI KİLO KONTROLÜ KONFERANSI
SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM FİLMLERİ
ÇELİK YAPILAR HAFTASI 2010
İZMİRde NATUREL ETKİNLİKLER
Dostlarımız için Duyuru
MÜZİKLE TERAPİ
 
 

İZMİRde NATUREL ETKİNLİKLER

Tarih 1-2-3 EYLÜL 2014
Ziyaret saatleri Hergün 19.00-22.30
Yer İSMET İNÖNÜ SANAT MERKEZİ - İZMİR
ETKİNLİK İÇERİĞİ

 Basında Etkinliklerin haberlerini görmek için tıklayın

P R O G R A M
 
 

01 Eylül, Pazartesi
ZUMBA® Fitness
, 19.00-20.00
(interaktif dans ve fitness çalışması)

Zeynep Deniz ve Ece Sueren

Zumba® dinamik, coşkulu ve etkili bir fitness sistemi yaratmak için, Latin ve  uluslararası müzik ve dans hareketlerini kapsayan bir fitness dersidir. Bir ZUMBA dersi "ZUMBA Fitness Partisi" şeklinde de adlandırılır. Aerobic/fitness yöntemi ile vücudu forma ve şekle sokan hızlı ve yavaş dans ritimlerini birleştirir. Zumba ile keyifle dans ederek farkında bile olmadan incelip forma girersiniz. Üstelik ZUMBA ile çok eğleneceğiniz garantilidir!

Meleklerle Yaşamak
(söyleşi) , 21.00-22.00

Beki İkala Erikli

Meleklerin mesajlarını nasıl alırız?
Meleklerin mucizelerini ilişkiler, aşk, bereket ve sağlık alanında nasıl yaşarız?
Enerjimizi gün içinde nasıl yüksek tutarız?
Evimizin, çalıştığımız mekanların enerjisini nasıl arındırırız?
Melek kartlarıyla meleklerden nasıl mesaj alırız?

Çocuklarımızın enerjisini nasıl yüksek tutarız?
Beki İkala Erikli ile tanışmak, sormak istediğiniz sorulara cevap bulmak, meleklerin mucizelerini paylaşmak ve başmelekleri hissetmek üzere Meleklerle Yaşamak söyleşisine davetlisiniz. Söyleşi sonrasında tüm kitaplarının imza saati de var.

 

02 Eylül, Salı
Akrofonoloji:  İsim Analizi (interaktif söyleşi), 19.00-20.00

Kemal Haluk Cebe
Akrofonoloji isimlerimiz içerisindeki harflerin taşıdığı anlamları yorumlayan, geleceğimiz, sağlığımız ve yaşantımız hakkında bize bilgiler vermeyi amaçlayan, yani bize bizi anlatan bir sistemdir… Harfler söylenirken bir titreşim, bir rezonans yaratır. Kuantum felsefesine göre evrende her şey enerjisel titreşimden ibarettir. İsminiz size söylendiği zaman etrafınızdaki elektromanyetik alanınız bu titreşimlerden etkilenmektedir. Bu nedenle isimlerimiz ve söyleniş şekilleri çok önemlidir. İsimlerimiz bize kim olduğumuzu, soyumuzu, nasıl bir karaktere sahip olduğumuzun kopyalarını vermektedir. Söyleşi  sonrasında İsimlerin Sırrı adlı kitap imzası var.

Yeni Çağda Duygular ve İlişkiler (söyleşi), 21.00-22.00

Zeynep Değirmencioğlu
2002 yılından itibaren gökyüzünden dünyaya yansıyan ve hücrelerimize kadar bizi etkileyen, alışkın olmadığımız enerji dalgaları adeta bir şelale gibi akmakta.  İnsanlık için çok önemli bir ‘geçiş ve uyumlanma’  dönemi olan bu zaman diliminde iç alemimiz ve duygularımız büyük değişimler geçiriyor.  Bu süreçte  ruh eşimizi bulma çağına girmiş bulunuyoruz.  Astrolog Zeynep Değirmencioğlu, bu söyleşide burçlar arası duygusal ilişkileri,  öngörüleri eşliğinde açıklayacak.  Söyleşi sonrası Kainat Sensin kitabını imzalayacak.

03 Eylül, Çarşamba
Herkes için Yoga, 19.00-20.00
(Söyleşi ve interaktif çalışma)

Karma Yoga eğitmenleri Gülin Zeytunlu ve Dilek Bulutlar

Kökleri binlerce yıl öncesine uzanan, fiziksel bedenin, zihnin ve ruhun bir bütün olduğunu bizlere hatırlatan dünyanın en eski sağlık sistemi ve yaşam öğretisi olan yoganın ne olduğu, tarihçesi, faydaları ve fiziksel yoga uygulaması olan Hatha yoganın uygulama biçimi katılımcılarla paylaşılacaktır.
Hatha Sanskrit dilinde iki kelimenin birleşmesinden oluşur. Ha- Güneş, Tha- Ay  anlamındadır. Hatha yoga beden içinde var olan güneş ve ay enerjisini dengelemek üzerine kurulu bir sistemdir. Bu bakış açışından hareketle  her seviyeye uygun olarak tüm bedeni çalıştıracak bir akış-vinyasa- şeklinde tasarlanan 30 dakikalık bir fiziksel yoga çalışması ile katılımcılara daha sonra evde de kolaylıkla uygulayabilecekleri bir Güneşe Selam serisi öğretmek hedeflenmektedir. Fiziksel pratiği kısa bir meditasyon çalışması takip edecektir. Uygulama sonrasında kısa bir soru cevap kısmı ve evde yoga pratiği geliştirmenin mihenk taşları yer alacaktır.

Sana Seni Çalayım...
, 21.00-22.00
(Piyano ile Müzik Terapisi)

Müzikolog Züleyha Abdullayeva
Hepimizin içinde bizi kutsal kılan bir ışık zerreciği vardır. Bu zerrecik belirli zamanlarda içimizdeki enerjinin titreşimleriyle birleşip maddeselleşir ve sese, yani işitilir hale dönüşmeye başlayabilir. Züleyha Abdullayeva, dinleyici ile arasında bir enerji bağı kurarak, onlardaki bu ışığın dinamiğini piyanoda doğaçlama yansıtmaya çalışacak.
Öfke, kaygı, korku, baskı gibi negatif duygulardan arınmayı ve çözülmeyi amaçlayan bu doğaçlama performans, müzik yoluyla bilinçaltını uyararak algıyı değiştiren ve dönüştüren bir deneyimi izleyicilerle paylaşmayı hedefliyor.
İlk kez NATUREL 2006 Festivali’nde yer alan bu özel yöntem, izleyici farkına varmasa da, interaktif bir çalışmadır. Sözlerle değil, evrenin ortak dili olan müzik vasıtasıyla, dinleyiciyi içindeki bilge ile temasa geçirebilen şifa amaçlı bir deneyim...
Bu çalışma sonrasında Aşkın Halleri CD imzası yer alacaktır.
  

©FESTİVA Organizasyon A.Ş. - 2018
  EFES TECHNOLOGy

Bu site 23 Eylül 1999'dan beri 1882744 kez ziyaret edilmiştir