Facebook sayfamıza gitmek için tıklayınız
Üye Girişi  |  Üye OL         
DUMRUL ile AZRAİL
SADABAD KONSERİ
MÜZİK ve RESMİN ANLIK ETKİLEŞİMLERİ
YAŞAYAN HAZİNE
2006 MOZART YILI ETKİNLİKLERİ
SANA SENİ ÇALAYIM...
YILDIZLARIN MELODİSİ
KAİNAT SENSİN!
MEVLEVİ BESTEKARLAR
SUYUN GİZLİ MESAJI
GÖRSELLERLE ANLATILAN ARAŞTIRILAR
HER BEDEN DUYAR (EVERY BODY HEARS)
SAĞLIKLI KİLO KONTROLÜ KONFERANSI
SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM FİLMLERİ
ÇELİK YAPILAR HAFTASI 2010
İZMİRde NATUREL ETKİNLİKLER
Dostlarımız için Duyuru
MÜZİKLE TERAPİ
 
 

ÇELİK YAPILAR HAFTASI 2010

Tarih 21-24 Eylül 2010
Ziyaret saatleri 09.00-17.30
Yer The Marmara Hotel, Taksim - İstanbul
ETKİNLİK İÇERİĞİ

Organizasyonu Festiva A.Ş. tarafından gerçekleştirilen “Çelik Yapılar Haftası 2010”, dünya çapında çelik üreticilerini, çelik sektöründe faaliyet gösteren kuruluşların profesyonel yöneticilerini ve bu alanda eğitim veren üniversitelerin öğretim görevlilerini 21-24 Eylül 2010 tarihlerinde İstanbul’da bir araya getirdi.

 

“Çelik Yapılar Haftası 2010” kapsamında,

·         Avrupa Yapısal Çelik Birliği’nin (ECCS) ve Türk Yapısal Çelik Derneği’nin (TUCSA) birlikte düzenlediği ‘Çelik Yapılar 2010 Kültür ve Sürdürülebilirlik Uluslararası Sempozyumu

·         Ünlü İtalyan mimar Alessandro Zoppini’nin eserlerinden oluşan sergi

·         Avrupa Çelik Köprü Yarışması Ödül Töreni

·         Türk Yapısal Çelik Derneği’nin geleneksel etkinliği olan 11’inci Yapısal Çelik Günü

·         ve Avrupa Yapısal Çelik Birliği’nin Genel Kurulu

gerçekleştirildi.

 

50 yıllık Avrupa Yapısal Çelik Birliği’ne bir yıl boyunca ilk kez bir Türk, üstelik de bir kadın başkanlık etti:  Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, Türk Yapısal Çelik Derneği’nin de Yönetim Kurulu Başkanı.

 

Sempozyum, ünlü İtalyan mimar Alessandro Zoppini’nin konuşmasıyla açıldı. Zoppini’nin eserleri Türk Mimarlar Odası, Karaköy’de bir ay boyunca sergilendi.  

 

Biri mühendisler, diğeri de mimarlar için iki  paralel oturum şeklinde gerçekleşen sempozyuma, 22 ülkeden katılan delegeler, çelik yapılar, kültür ve sürdürülebilirlik konularında 77 sunum yaptı. Lüksemburg’tan Prof. Dr. Jean Baptiste Schleich, ‘Sürdürülebilir ve Yangın’ konusunu anlattı.  

 

Katılımcılar için akşam da Esma Sultan Yalısı’nda Gala Yemeği düzenlendi. Gecenin özel etkinliği olarak sema gösterisi gerçekleştirildi.  Mekân olarak Esma Sultan’ın seçilmesinin en önemli nedeni, restorasyonunda çeliğin başarılı bir şekilde kullanılması oldu.

 

23 Eylül Perşembe günü öğlene kadar süren sempozyumun kapanışının ardından Türk Yapısal Çelik Derneği’nin geleneksel etkinliği olan 11’inci Yapısal Çelik Günü, dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen sempozyum katılımcılarının yanı sıra Avrupa Yapısal Çelik Birliği üyesi ülke temsilcilerini de buluşturdu.

 

Ayrıca Alman Steel Construction Design and Research (Çelik Konstrüksüyon ve Dizayn Araştırma) Dergisi) de İstanbul için özel bir sayı çıkarttı. Almanya’da üç ayda bir yayımlanan çelik ve inşaat sektörünün takip ettiği önemli bir yayın olan dergi, eylül 2010 sayısında sempozyumun sekiz sunumunu sayfalarına taşıdı.

 

Ayrıntılı bilgi ve resimler için:  www.sscs2010.org

©FESTİVA Organizasyon A.Ş. - 2018
  EFES TECHNOLOGy

Bu site 23 Eylül 1999'dan beri 1882798 kez ziyaret edilmiştir